Top 5 rowerów MTB damskich – ranking 2023

rowery

Jaki rower MTB damski będzie najlepszy? Sprawdź jaki rower MTB wybrać spośród wielu propozycji. Jazda na rowerze powinna być komfortowa, nie utrudniać w pokonywaniu już i tak wymagającej trasy oraz być dostosowany do drogi asfaltowej oraz leśnej. Pozna 6 rowerów MTB damskich idealnych do wyżej wymienionych potrzeb.

Jaki rower dla kobiety?

Nie da się ukryć, że rowery damskie różnią się od męskich. Zgoda – posiadają dwa koła, siodełko, kierownicę i parę innych elementów, jednak szczegóły są inne. Modele damskie posiadają specjalistyczne elementy, dostosowane do anatomii kobiet. Dzięki temu jazda na rowerze jest o wiele przyjemniejsza.

Rower damski MTB pozwoli Ci na jazdę po szutrze oraz po asfalcie. Rower górski damski ma również zastosowanie do codziennej, lekkiej jazdy po okolicznych wioskach i miastach. Do tego bez problemu nada się na wypad w góry czy do lasu.

Typy rowerów górskich – poznaj je

Rowery górskie damskie to najbardziej wszechstronna kategoria rowerów. Sportowe oraz te rekreacyjne modele mają wiele możliwości oraz technologii, które warto poznać zanim zakupisz rower.

Poznaj typy rowerów górskich:

  • MTB turystyczne – jest to model, który umożliwi amatorską jazdę turystyczną, nada się do miasta jak i na cięższe wyprawy górskie,
  • typu XC – najbardziej uniwersalne rowery zarówno do jazdy turystycznej jak i sportowej po zróżnicowanym terenie, ten rower pozwoli Ci pojechać na wycieczki o różnym stopniu trudności.
  • trail – dedykowane do jazdy po górskich trasach rowerowych, to tzw. ścieżkowce,
  • enduro – dedykowane na zaawansowane trasy rowerowe enduro z dużą ilością zjazdów i skakania. Jeśli szukasz roweru na wysokie tereny górskie gdzie jest pełno zjazdów to postaw na ten typ górala,
  • downhill – dedykowane do ekstremalnych zjazdów po specjalnie przygotowanych trasach z dużą ilością kamieni i korzeni oraz głazów,
  • freeride – rowery zjazdowe dedykowane do pokonywania najcięższego terenu bez ograniczeń do istnienia przygotowanej trasy. Umożliwiają przy tym odrywanie się od ziemi i wykonywanie trików.

Dopasuj rower górski do własnego stylu jazdy oraz pokonywanego terenu. Po to stworzono tyle rodzajów rowerów, aby każda kobieta mogła dostosować swoje potrzeby do jazdy na rowerze. Czuj się dobrze, pokonując wiele kilometrów.

Rower damski – jakie koła będą najlepsze?

Rowery górskie MTB najlepsze są koła 27,5 oraz 29 cali. Mniejsze koła to większa zwrotność, ale koła większe oznaczają większą prędkość. Jeśli pokonujesz duże dystanse postaw na koła o wielkości 29 cali. Jeśli tereny, po których będziesz jeździć charakteryzują się pagórkami oraz większymi spadkami postaw na 27,5 cali.

Co z 26 calami? Rowery damskie MTB posiadają również mniejsze cale, które również mogą Cię zainteresować, które mierzą maksymalnie 170 cm. Ten rodzaj kół będzie wygodny również dla młodzieży.

Poznaj 6 rowerów damskich MTB – atrakcyjne ceny!

Rower górski MTB KROSS Lea 2.0 to idealny rower dla kobiety, która szuka pojazdu uniwersalnego. Na nim przejdziesz bez większego wysiłku po terenach górskich jak i po asfalcie. Możesz nim pojechać do pracy omijając korki albo na weekendową rodzinną wycieczkę do lasu. Koła od roweru są lekkie a sam rower wykonany z wysokiej jakości materiałów.

Rower górski MTB KROSS Lea 1.0 to kuzynka powyżej przedstawionego roweru górskiego dla kobiety. Charakteryzuje się mniejszą ramą dla Pań do wzrostu 170 cm. Aluminiowa rama jest niezwykle wytrzymała a sam rower posiada sprawdzone i dobrze znane hamulce v-brake oraz przerzutki Shimano Tourney.

Rower CYCLISION CORPHA 5-L /29”  to wysokiej jakości rowery stworzony do komfortowej jazdy. Rower posiada dopasowaną szerokość kierownicy co pomoże w jeździe terenowej. Dodatkowo dostępne są bardzo delikatne i kobiece kolory.

Rower KROSS LEA 5.0 – DM (19″ / 29″ to rower dla każdej kobiety, dla której liczy się dobra jazda oraz wyjątkowy design. Rower MTB Lea w tej wersji posiada idealnie dopasowany osprzęt, który został przetestowany setki razy. Rama KROSS Lea 5.0 została wykonana z aluminium performance, a także został wyposażony w hydrauliczne hamulce tarczowe JAK-Y1. Została w niej zastosowana dostosowana dla kobiet geometria, która ułatwia wsiadanie oraz zsiadanie z roweru, a także jest dostosowana do osób o drobniejszej budowie.

Rower KELLYS VANITY 50 – M / 29″ to rower, z którym pokonasz różne wyzwania. Rowery Kellys z serii Vanity posiadają ramę aluminiową, której kształt, sztywność i niska masa sprawiają, że na rowerze jeździ się dynamicznie przy zachowaniu optymalnego komfortu i ergonomicznej pozycji.

Najważniejsze czynniki jakie wpływają na jazdę to styl. Wybierz rower MTB górski damski taki, który spełni Twoje oczekiwania. Dobierz rozmiar oraz design jaki Ci się podoba. Warto na to zwrócić uwagę, żeby rower długo był sprawny i służył przez lata. NSR sport pozwoli Ci na wybór idealnego roweru górskiego, żebyś mogła cieszyć się nim za każdym razem gdy postanowisz wyruszyć na przejażdżkę.

Dodaj komentarz