Woda dla pracowników w czasie upałów

praca

Kodeks BHP nakłada na pracodawcę obowiązek dostarczenia swoim pracownikom wody do picia w czasie upalnych dni. To duże wyzwanie, zwłaszcza jeśli pracodawca zatrudnia dużą liczbę osób. Kupowanie tradycyjnych butelek z wodą może być nie tylko żmudne, ale też drogie, jak również.. nieekologiczne. Zamiast tego, warto skorzystać z pomocy profesjonalnego dostawcy wody.

Woda dla pracownika – dwie opcje

Każdy pracodawca ma do wyboru dwie opcje. Pierwsza to tradycyjna dostawa wody źródlanej do biura. Jest ona umieszczana w butlach, które instaluje się na specjalnych urządzeniach, pozwalających na dozowanie wody. Inna wariant to skorzystanie z profesjonalnych urządzeń, jakimi są dystrybutory filtrujące. Służą one do pobierania wody ziemnej z sieci wodociągowej. Następnie jest ona poprzez urządzenie poddawana wielostopniowemu procesowi filtracji. W efekcie dostępna jest czysta i smaczna woda źródlana: zimna, ciepła oraz gazowana. W przypadku dystrybutorów filtrujących dostęp do wody jest nielimitowany. Jest więc to świetna opcja w przypadku firm, gdzie zatrudnionych jest sporo osób.

Jak zdobyć wodę do biura?

Jaka do woda do biura jest najlepsza? W przypadku tradycyjnych dostaw, warto skupić się na ofercie firmy AQUAMO. Zapewnia ona regularną dostawę wody Żywiec Perła, która pochodzi z polskich gór. Butle o pojemności 18,9l zawierają smaczną i czystą wodę bez białego osadu, która świetnie sprawdzi się do przyrządzania różnego rodzaju napojów. W niektórych przypadkach warto zdecydować się jednak na najem dystrybutora filtrującego. I w tym przypadku można zgłosić się do firmy AQUAMO, która zapewnia wysokiej klasy urządzenie, jego darmowy montaż oraz serwis. Co ciekawe, dystrybutor filtrujący gwarantuje stałe koszty, niezależnie od ilości spożytej wody. Klient wcale nie musi decydować się na długoterminową współpracę, może podjąć ją jedynie na okres letni, a potem umowę rozwiązać. Jest to rozwiązanie wygodne i atrakcyjne finansowo. Jednocześnie można być pewnym, że w obu przypadkach woda będzie cechowała się doskonałą jakością.

Kiedy za oknem temperatura wynosi 28 stopni lub więcej, pracodawca musi zapewnić swoim pracownikom w biurze dostęp do wody pitnej. To nie tylko dbałość o ich zdrowie i sumienne podążanie za przepisami. Kilka łyków wody sprawi, że pracownikom będzie łatwiej przetrwać upał, woda niweluje również uciążliwy ból głowy, a także pomaga lepiej skoncentrować się na bieżących obowiązkach zawodowych. Warto więc zdecydować się na współpracę z dostawą wody AQUAMO.

Dodaj komentarz