Wybielanie zębów przy pomocy medycyny estetcznej

zęby

Marzenie o pięknych białych zębach jest obecnie łatwe do zrealizowania, wystarczy udać się do kliniki stomatologicznej i podczas wizyty u dentysty uzgodnić możliwe najlepszy sposób osiągnięcia upragnionego celu. Kawa, herbata, czerwone wino, szafran, tytoń i wiele innych składników odkłada się na zębach na przestrzeni lat i powodują, że stają się ciemniejsze. Barwniki przenikają do białej emalii otaczającej zębinę i osadzają się tam.

Wybielanie zębów

Istnieje wiele metod przeprowadzania wybielania, jednak substancja chemiczna stosowana w tym celu to tak zwany nadtlenek karbamidu,  i nadtlenku wodoru. Efekt białych zębów można uzyskać poprzez codzienne szczotkowanie pastami wybielającymi, jednak w tym przypadku efekt będzie znikomy. Można również zdać się stomatologię estetyczną i w klinice stomatologicznej zdecydować się na przykład na założenie przez dentystę nakładek z odpowiednią substancją wybielającą.

W ten sposób dentysta wykonuje idealnie dopasowane, cienkie plastikowe szyny, w które wkładany jest żel nadtlenkowy, a następnie pacjent nosi go w domu przez jedną do dwóch godzin wieczorem lub przez noc. Zwykle robi się to przez dwa tygodnie, aby osiągnąć pożądane rozjaśnienie. Dentysta zawsze sprawdza barwę zębów za pomocą standardowej skali kolorów, po których można uzyskać rozjaśnienie dwóch do trzech poziomów kolorów, powinien on upewnić się, czy kolor nie zmienia się nienaturalnie na biało

Sposoby wybielania zębów

Najszybszym sposobem wybielania zębów jest zastosowanie lampy. Taki zabieg wybielania zębów jest jednym ze składników medycyny estetycznej i wymaga kilku sesji. Na oczyszczone i zdrowe zęby dentysta nakłada żel o dużym stężeniu substancji aktywnej a następnie jest on poddawany aktywacji lampą. Wzrost temperatury i dość duża ilość nadtlenku wodoru jest uwalniana w krótkim czasie, co bardzo szybko wybiela zęby. Cały zabieg trwa do 20 minut i musi być on powtarzany mniej więcej trzy razy.

Osoba, która poddała się wybielaniu zębów musi jednak pamiętać, że aby efekt utrzymywał się długo, musi wprowadzić odpowiednie nawyki żywieniowe i dbać o higienę jamy ustnej. Im bardziej substancje stymulujące stykają się z zębami, np. w przypadku palaczy lub przy umiarkowanej opiece dentystycznej, tym szybciej efekt rozjaśniający zanika. Ogólnie można jednak założyć, że pozostanie on widoczny, przez co najmniej trzy do pięciu lat.

Dodaj komentarz