Wyciskarki do soków: zalety, zasada działania, rodzaje

sok

Świeżo wyciskany sok zawiera wiele witamin i mnóstwo składników odżywczych, oraz enzymów które wspierają nasze zdrowie. Niektóre spośród wymienionych substancji są nietrwałe, co oznacza, że rozpadają się chociażby pod wpływem tlenu.

Czy potrzebne są wyciskarki do soków?

Aby przygotować w szybki i łatwy sposób, najlepiej wspomóc się specjalnym sprzętem AGD. Niewątpliwie w tym wypadku niezbędne będą wyciskarki do soków. Dzięki nim bez trudu przygotujemy nasz przepyszny i zdrowy sok, z samodzielnie wybranych warzyw i owoców. Kiedy chcemy kupić odpowiedni model wyciskarki mamy zwykle dość duży problem, bowiem na rynku dostępnych jest wiele ich modeli. Zatem w jaki sposób, gdy nie posiadamy specjalistycznej wiedzy, dokonać odpowiedniego wyboru odnośnie wyciskarki ?

Każdy model wyciskarki do soków, niezależnie od występujących w niej rozwiązań technicznych, działa na bardzo podobnej zasadzie. Wkładane do niej surowce, którymi mogą być oczywiście warzywa, owoce, a nawet zioła, ulegają zmiażdżeniu poprzez tak zwany wałek ślimakowy, który jest niezwykle wytrzymały. Wałek ten jest w stanie wycisnąć sok ze wszystkich komórek rośliny i przestrzeni znajdujących się pomiędzy nimi.

Zalety wyciskarki

Dzięki zastosowaniu właśnie takiej konstrukcji wyciskarki mamy pewność wysokiej wydajności ( chodzi tutaj o dokładność wyciskania ). Możemy to sprawdzić w bardzo łatwy sposób, porównując chociażby miąższ, który pozostanie nam po pracy wyciskarki i sokowirówki. W przypadku wyciskarki miąższ będzie dużo suchszy, co świadczyć będzie o dużo lepszym wyciśnięciu surowca. Poza tym wyciskarka przystosowana jest do pracy na niewielkich obrotach, dzięki temu wyciśniemy nasz sok ,, na zimno „. Dzięki temu nie zostają utracone witaminy i wszelkie składniki odżywcze. Poza tym wolne obroty nie natlenią soku, co pozwoli na dłuższe zachowanie jego świeżości.

Nawet jeżeli metoda pracy różnych wyciskarek jest niezwykle podobna, nie są one tymi samymi urządzeniami. Warto poznać te różnice, aby wybrać najlepsze dla nas urządzenie, które najlepiej spełni nasze inndywidualne oczekiwania.

Wyciskarki ogólnie sprzedawane są głównie w dwóch wariantach, które różnią się położeniem wałka ślimakowego względem podłoża ( na rynku dostępne są zarówno wyciskarki pionowe i poziome ), ale także ilością zamontowanych w nich wałków ( dostępne są wyciskarki dwu – i jednoślimakowe.

Dodaj komentarz