Wyposażenie małej kuchni

retro

Aranżacja małych wnętrz to wyzwanie. Zwłaszcza w przypadku kuchni, która powinna być przecież maksymalnie funkcjonalna i dobrze wyposażona. Ograniczona powierzchnia pomieszczenia przekłada się na niewielką liczbę mebli oraz konieczność rezygnacji z niektórych sprzętów kuchennych. Posiadając niewielki blat, na którym musi znaleźć się miejsce na zlew, kuchenkę czy płytę indukcyjną, raczej nie należy inwestować w rozbudowane roboty kuchenne.

Wyposażenie podstawowe

Producenci tak zwanego małego AGD dokładają starań, aby ich asortyment stanowił odpowiedź na potrzeby różnych klientów. Ci posiadający niewielkich rozmiarów kuchnię mogą zatem kupić czajniki w wersji minimalistycznej. Nie zajmują wiele miejsca, ale stanowią podstawowy element wyposażenia kuchni. Dzięki niemu można przygotować sobie ulubioną herbatę bądź kawę. Niestety tak modne ostatnimi czasy ekspresy do kawy to na ogół urządzenia dosyć sporych rozmiarów. Jeżeli nie chce się zapełnić blatu po brzegi, czasami trzeba zrezygnować z takich dodatków. W niewielkich kuchniach nie sprawdzają się także rozbudowane, wieloczęściowe miksery. Takie roboty co prawda ułatwiają wiele kulinarnych zadań, ale zajmują sporo przestrzeni. Rezolutne panie domu podpowiadają jednak, że można się bez nich obejść. Wystarczy zastąpić je mniejszym i równie przydatnym blenderem ręcznym. Warto wybierać urządzenia uzupełnione różnymi końcówkami i pojemnikami, ponieważ z ich pomocą uda się przygotować wiele różnych dań.

Urządzenia przydatne w każdej kuchni

Bez względu na wielkość posiadanej kuchni na niektóre sprzęty opłaca się wygospodarować miejsce. Do grona takich praktycznych dodatków należą chociażby wyciskarki do soków. Te dwuślimakowe i poziome zajmują sporo przestrzeni, ale decydując się na mniejsze pionowe modele, kosztem niewielkiej powierzchni zyskuje się dostęp do świeżo wyciśniętych soków. Takie zamienniki to jedno z lepszych rozwiązań dla właścicieli małych kuchni. Wbrew pozorom nie muszą być to pomieszczenia przytłaczające czy niepraktyczne. Wystarczy świadomie podejść do ich urządzania, skupiając się nie tyle na modnych rozwiązaniach, co własnych potrzebach i przestrzennych możliwościach. Na rynku dostępnych jest mnóstwo wielofunkcyjnych sprzętów, które każdą kuchnię uczynią bardziej funkcjonalną.

Dodaj komentarz