Zabieg podniesienia piersi pomaga kobietom z uśmiechem patrzeć w lustro

kobieta

Wiele kobiet po ciąży lub spektakularnej i szybkiej utracie wagi, jest niezadowolonych z wyglądu swojego biustu, który stracił jędrność i atrakcyjny kształt. Jak skorygować obwisłe piersi z wiotką, pozbawioną napięcia skórą?

Zdaniem specjalistów z Kliniki Miracki w Warszawie, najskuteczniejszym sposobem jest skorzystanie z zabiegu podniesienia piersi, który daje szybkie i długotrwałe rezultaty. Co warto wiedzieć o plastyce piersi, przed wizytą w gabinecie lekarza medycyny estetycznej?

Plastyka piersi – co pogarsza kondycję biustu?

Zanim omówimy szerzej zabieg plastyki piersi, a dokładnie podniesienia biustu, warto wyjaśnić, co wpływa na utratę jego jędrności i pełnego kształtu? Tkanka tłuszczowa i tkanka łączna, to główny budulec piersi. Jedną z podstawowych przyczyn pogorszenia kondycji biustu, jest po prostu upływ czasu i związana z tym utrata elastyczności, proces starzenia nie omija również i tej partii ciała. Obwisłe piersi, mogą być też rezultatem nadmiernej ekspozycji na promienie słoneczne, bez stosowania odpowiedniej ochrony (tj. kremów z wysokim filtrem UV). Zamiłowanie do gorących kąpieli również nie działa korzystnie na skórę, podobnie, jak znaczne wahania wagi (wskutek odchudzania lub ciąży) i wieloletnie palenie papierosów (tytoń powoduje, że skóra szybciej się starzeje i produkuje mniej kolagenu). Inną, dość prozaiczną przyczyną, jest po prostu źle dobrana bielizna – a jak wiadomo stanik, stanowi swego rodzaju rusztowanie dla piersi i powinien być idealnie dopasowany do kształtów kobiety (warto skorzystać z pomocy profesjonalnej brafitterki).

Jak poprawić opadający biust? Plastyka piersi to idealne rozwiązanie

Plastyka biustu to najlepsza metoda poprawy wyglądu piersi. Podnoszenie biustu za pomocą zabiegu chirurgicznego daje trwałe i szybkie rezultaty. Co ważne podczas tego typu operacji, nie ma konieczności wszczepienia kobiecie implantów piersiowych. Zabieg przeprowadzany jest przez doświadczonego i wykwalifikowanego chirurga plastycznego w znieczuleniu ogólnym (pod kontrolą lekarza anestezjologa), trwa około 120-180 minut i nie wiąże się więc z żadnymi dolegliwościami bólowymi, co jest szczególnie ważne dla pacjentek o niskim progu bólu. Okres rekonwalescencji trwa tydzień, natomiast przez kolejne 3 miesiące należy prowadzić oszczędzający tryb życia, aby rany mogły dobrze się wygoić. Warto podkreślić, że obecnie wykorzystuje się najnowocześniejsze metody chirurgii plastycznej, które pozwalają zminimalizować widoczność blizn, a jeszcze 10-15 lat temu były znaczne i stanowiły niechcianą, ale konieczną pamiątkę po zabiegu.

Poza korekcją piersi, warto też pamiętać o domowej pielęgnacji biustu oraz zmianie szkodliwych nawyków, czyli:

  • dbać o regularną aktywność fizyczną,
  • rzucić nałogowe palenie papierosów,
  • zdrowo     się odżywiać i pić co najmniej 2 l płynów dziennie,
  • zamiast gorących kąpieli, przestawić się na chłodne prysznice, które mają fantastyczny wpływ na skórę i pobudzają krążenie.

Zabieg podniesienia piersi – patrz w lustro z zadowoleniem

Zabieg chirurgicznego podniesienia piersi, pozwala przywrócić im młodzieńczy wygląd, unieść i napiąć zwiotczałą skórę w ciągu zaledwie kilku godzin. Plastyka piersi jest dedykowana dla wszystkich kobiet, które są niezadowolone ze swojego biustu, zauważyły postępujący proces starzenia się skóry w tej okolicy lub mają nadmiar rozciągniętej skóry w związku z częstymi wahaniami wagi i chcą ją zredukować, poddając piersi liftingowi.

Korzystając z tego typu możliwości, kobieta może znów poczuć się atrakcyjna i pociągająca oraz z zadowoleniem spoglądać każdego dnia w lustro, czy bez skrępowania zakładać bikini podczas wakacyjnego wyjazdu.

Chcesz dowiedzieć się więcej, na temat operacji plastycznej piersi lub pozostałych innowacyjnych zabiegów poprawiających wygląd biustu, czy też innej partii ciała? Zapoznaj się koniecznie z informacjami opublikowanymi na stronie internetowej warszawskiej Kliniki Miracki: https://klinikamiracki.pl

Dodaj komentarz