Zawód przyszłości – technik masażysta

masaż

Praca w danym zawodzie przez więcej niż jedną dekadę staje się coraz mniej realna. Rynek pracy zmusza niejednokrotnie do zmiany kwalifikacji zawodowych. Dobra szkoła nie jest już gwarantem stabilnej przyszłości. Jeżeli jednak chcesz wykonywać ciekawy zawód przez długie lata, zobacz czy sprawdzisz się jako masażysta.

Postęp nauki spowodował, że z biegiem lat rośnie świadomość społeczna co do możliwości medycyny w zakresie alternatywnych kuracji. Ludzie coraz częściej unikają przysłowiowej tabletki, na rzecz bardziej naturalnych sposobów kuracji. Podobnie jest w przypadku dolegliwości mięśniowo-stawowych. Jedną z lepszych metod na pozbycie się ich, czy też regenerację mięśni po wypadku, jest masaż. Wizyta w profesjonalnym gabinecie masażysty nie jest już atrakcją, lecz bywa niezbędną kuracją.

Rodzaje masażu

Masaż może zostać wykonany wieloma technikami. Często w trakcie zabiegu wykorzystuje się dodatkowy asortyment jak np. gorące kamienie. W odniesieniu jednak do stricte medycznych zastosowań, technik masażysta wykonuje przede wszystkim:

– masaż terapeutyczny – jako wspomaganie osoby chorej w rekonwalescencji,

– masaż relaksacyjny – jako profilaktyka dla osoby zdrowej,

– masaż dla sportowców – jako wspomaganie w treningach.

Zalety masażu

Sam fakt wykorzystania masażu w kuracji oraz rekonwalescencji sugeruje jego pozytywny wpływ na organizm. To nie tylko ogólne rozluźnienie mięśni, ale także poprawa krążenia, poprawa metabolizmu, przeciwdziałanie zakrzepom, czy dotlenienie tkanek. Regularnie wykonywany masaż równie dobrze oddziałuje na kości, dzięki utrzymaniu elastyczności oraz ruchomości stawów. Osoby zażywające tego relaksacyjnego zabiegu chwalą jego wpływ na kondycję skóry. Staje się ona jędrna oraz sprężysta. Wykorzystywany jest często jako wsparcie terapii osób borykających się z chorobami o podłożu psychicznym. Jego kojący wpływ pozwala zmniejszyć dolegliwości takie jak stres, notoryczne zmęczenie czy bezsenność.

Technik masażysta – zawód przyszłości

O zawodzie masażysty można z powodzeniem myśleć w długofalowej perspektywie. Dzięki zwiększonej świadomości społecznej, ludzie coraz częściej szukają sposobów na regenerację. Szybki tryb życia i wysoki poziom stresu to jedne z najczęstszych powodów poważnych zachorowań. Stąd popyt na usługi zwiększające poziom sił witalnych. Żeby móc wspomagać innych masażem konieczne jest zdobycie odpowiednich kwalifikacji. Umożliwia to m.in. Centrum Perspektyw Elpax w Bytomiu. Profesjonalne wykonywanie masażu to nie tylko ciekawy zawód, ale również możliwość służenia innym.

Dodaj komentarz